Визначення базової лінії викидів СО₂

Задати питання
Наші фахівці дадуть відповідь на будь-яке питання за послугою

Як відомо, в 2014 році було підписано угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Згідно 361 - 365 статтями даної угоди передбачається широке співробітництво в галузі захисту навколишнього середовища, в тому числі у зміні клімату і захисту озонового шару. Додаток ХХХ до угоди встановлює жорсткі терміни щодо впровадження положень в цьому напрямку, тобто 2 роки з моменту набуття чинності угоди.

Зокрема, за цей період Україна зобов'язана сформувати внутрішній ринок парникових газів і впровадити схему торгівлі викидами за моделлю Європейського Союзу (англ. European Union Emission Trading Scheme, EU ETS). Це найбільша в світі система торгівлі викидами. Вона є однією з основних складових кліматичної політики ЄС. EU ETS базується на Директиві Європейського Союзу з торгівлі викидами 2003/87 / EC. Згідно з положеннями цієї директиви, компанії можуть продавати і купувати одиниці скорочення викидів парникових газів від гнучких механізмів Кіотського протоколу для виконання своїх зобов'язань.

У рамках виконання Директиви 2003/87 / EC Україна зобов'язується протягом двох років забезпечити:

  • прийняття національного законодавства та визначення уповноваженого органу (органів);
  • установка системи визначення відповідних споруд / установок і визначення парникових газів;
  • розробку національного плану розподілу квот між заводами / комплексами;
  • введення дозвільної системи на викиди парникових газів та на квоти, які будуть продаватися на національному рівні між заводами / промисловими комплексами в Україні;
  • створення системи моніторингу, звітності, здійснення перевірок та належного впровадження, а також процедури консультацій з громадськістю.

Таким чином, починаючи з 2017 року, в Україні буде сформований повномасштабний ринок викидів парникових газів, учасниками якого можуть стати будь-які юридичні особи, в тому числі, підприємства комунальної теплоенергетики. Для довідки, за період 2008 - 2012 рр. загальний обсяг розподілених дозволів в EU ETS досяг 2278 млн тонн СО2, а середньозважена ціна склала - 7,86 ЄВРО за тонну СО2.

Одним з найголовніших умов початку роботи підприємства на ринку парникових газів є визначення базової лінії викидів СО2, яка розраховується згідно чинних міжнародних методик і верифікується у встановленому порядку.

Наше підприємство може надати послуги з розрахунку базової лінії для Вашого підприємства, що дозволить йому в недалекому майбутньому стати повноправним гравцем на ринку парникових газів. Вартість робіт з проведення розрахунків та їх верифікації малозначна, залежить від обсягів щорічного споживання природного газу і коливається в діапазоні 0,1% - 8,0% від вартості запланованого щорічного обсягу викидів парникових газів.

Фінансування робіт може здійснюється за рахунок інвестиційної складової в тарифі на теплопостачання.

У разі вашої зацікавленості, ми готові надати необхідну інформацію.