Як відомо, в 2014 році було підписано угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Згідно 361 - 365 статтями даної угоди передбачається широке співробітництво в галузі захисту навколишнього середовища, в тому числі у зміні клімату і захисту озонового шару. Додаток ХХХ до угоди встановлює жорсткі терміни щодо впровадження положень в цьому напрямку, тобто 2 роки з моменту набуття чинності угоди.
Зокрема, за цей період Україна зобов'язана сформувати внутрішній ринок парникових газів і впровадити схему торгівлі викидами за моделлю Європейського Союзу (англ. European Union Emission Trading Scheme, EU ETS). Це найбільша в світі система торгівлі викидами. Вона є однією з основних складових кліматичної політики ЄС. EU ETS базується на Директиві Європейського Союзу з торгівлі викидами 2003/87 / EC. Згідно з положеннями цієї директиви, компанії можуть продавати і купувати одиниці скорочення викидів парникових газів від гнучких механізмів Кіотського протоколу для виконання своїх зобов'язань.
У рамках виконання Директиви 2003/87 / EC Україна зобов'язується протягом двох років забезпечити:
- прийняття національного законодавства та визначення уповноваженого органу (органів);
- установка системи визначення відповідних споруд / установок і визначення парникових газів;
- розробку національного плану розподілу квот між заводами / комплексами;
- введення дозвільної системи на викиди парникових газів та на квоти, які будуть продаватися на національному рівні між заводами / промисловими комплексами в Україні;
- створення системи моніторингу, звітності, здійснення перевірок та належного впровадження, а також процедури консультацій з громадськістю.
Таким чином, починаючи з 2017 року, в Україні буде сформований повномасштабний ринок викидів парникових газів, учасниками якого можуть стати будь-які юридичні особи, в тому числі, підприємства комунальної теплоенергетики. Для довідки, за період 2008 - 2012 рр. загальний обсяг розподілених дозволів в EU ETS досяг 2278 млн тонн СО2, а середньозважена ціна склала - 7,86 ЄВРО за тонну СО2.
Одним з найголовніших умов початку роботи підприємства на ринку парникових газів є визначення базової лінії викидів СО2, яка розраховується згідно чинних міжнародних методик і верифікується у встановленому порядку.
Наше підприємство може надати послуги з розрахунку базової лінії для Вашого підприємства, що дозволить йому в недалекому майбутньому стати повноправним гравцем на ринку парникових газів. Вартість робіт з проведення розрахунків та їх верифікації малозначна, залежить від обсягів щорічного споживання природного газу і коливається в діапазоні 0,1% - 8,0% від вартості запланованого щорічного обсягу викидів парникових газів.
Фінансування робіт може здійснюється за рахунок інвестиційної складової в тарифі на теплопостачання.
У разі вашої зацікавленості, ми готові надати необхідну інформацію.