Проекти автоматизації ІПТ і ЦТП


Сьогодні робота індивідуальних та центральних теплових пунктів максимально автоматизується. З метою автоматизації до тепломережі приєднуються спеціальні пристрої для збору інформації про опалювальну систему і передачу даних відомостей у централізовану инфорбазу. Також подібні пристрої дозволяють здійснювати контроль стану системи та подальше управління параметрами її роботи. При створенні проектів автоматизації ІП здійснюється ретельна обробка отриманих після обстеження об'єкта вихідних даних. Оскільки фахівцям доведеться забезпечити безперебійну роботу всіх елементів опалювальної системи, так і її загальну безпеку.

Призначення автоматизації теплових пунктів

Замовляючи проекти автоматизації теплових пунктів, клієнт отримує оптимізоване під конкретний об'єкт рішення. У майбутньому такий проект дозволяє зробити опалювальну систему більш економічною і безпечною. При цьому головними задачами автоматизації є:
• запобігання аварійних ситуацій за рахунок оперативного виявлення будь-яких відхилень в роботі тепломережі, своєчасне усунення несправностей;
• можливість керування тепловими пунктами у відповідності з поточними кліматичними умовами (створюються спеціальні алгоритми автоматичного збільшення/зменшення споживання теплоносія);
• моніторинг стану всього регулюючого обладнання;
• контроль параметрів теплоносія;
• чіткий облік витрат палива.
З цією метою при розробці проекту фахівці враховують кожну особливість об'єкта і підбирають оптимальний варіант автоматизації. Це дозволяє збільшити економічний ефект при впровадженні нових технологій. Причому автоматизація ТП вигідна як при створенні системи обігріву, так і при модернізації вже існуючої тепломережі. У другому випадку при впровадженні таких проектів часто виникають проблеми несумісності застарілого обладнання з новою апаратурою.

Доцільність автоматизації теплових пунктів

Замовити автоматизацію теплових пунктів недорогоРаніше для забезпечення оптимальних параметрів роботи потрібно присутність оператора на кожному індивідуальному/централізованому тепловому пункті. Сьогодні така потреба відпала. З цим завданням успішно справляється один диспетчер, для якого облаштовується автоматизоване робоче місце. Таке АРМ дозволяє виконати ряд необхідних операцій:
• відстеження показників датчиків тиску, температури та інших параметрів роботи опалювальної системи (стежити за показниками оператор може в режимі реального часу або за минулий період, всі відомості відображаються дискретно);
• виведення зведених звітів на екран, друкуючий пристрій (у будь-який момент часу);
• дистанційна зміна параметрів функціонування одного або декількох підключених до системи теплових пунктів;
• оперативне реагування при виникненні аварійних ситуацій.
Завдяки автоматизації ТП істотно підвищується надійність їх функціонування. Оскільки будь-які збої і відхилення від нормальної роботи в реальному часі стають помітні оператору, який може оперативно запобігти аварійній ситуації.
Якісне та професійне проектування теплових пунктів гарантує стабільну роботу всього устаткування, а також швидку окупність витрат (в середньому 2-3 роки). При цьому скорочуються витрати на паливо, утримання обслуговуючого персоналу і підвищується надійність системи. Це основні причини замовити автоматизацію для ІТП або ЦТП.